Sort by

Dillon(!) has logged 51 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Build a Better Boy

How to Build a Better Boy

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
FRED 3: Camp Fred

FRED 3: Camp Fred

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Radio Rebel

Radio Rebel

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Capone

Capone

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
After Earth

After Earth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Revenant

The Revenant

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Salt

Salt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yes Man

Yes Man

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry