• Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Sing 2

    ★★½

  • One December Night

    ★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Yes Day

    ★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • One Night in Bangkok

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★