• Cruella

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Cheer

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Bad Education

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½