Sort by
  • Last Call for Istanbul

    ★★★

  • Doona!

    ★★½

  • The Killer

    ★★

  • Mask Girl

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • See You in My 19th Life

    ★★★★★

  • Bloodhounds

    ★★★★★

  • Blood & Gold

    ★★★★★

  • Gumraah

    ★★★

  • Soulmate

    ★★★★★

  • Kill Boksoon

    ★★★★★

  • Unlocked

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Summer Strike

    ★★★★★

  • Suzume

    ★★★★½

  • Cici

    ★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★★★

  • God's Crooked Lines

    ★★★½

  • Smile

    ★★

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • The Chalk Line

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • Bones and All

  • Heartsong

  • Even if This Love Disappears from the World Tonight

    ★★★★★

  • Purple Hearts

    ★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★★

  • Black Bird

    ★★★★★

  • Persuasion

  • Doom of Love

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Our Blues

    ★★★★★

  • My Liberation Notes

    ★★★★★

  • Yaksha: Ruthless Operations

    ★★★★★

  • Soundtrack #1

    ★★★★★

  • In Good Hands

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Last 10 Years

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • Juvenile Justice

    ★★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • One Ordinary Day

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★★★

  • Love Me Instead

    ★★★★

  • Hellbound

    ★★★½

  • Parasite in Love

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★★★★

  • My Name

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Grudge

  • Maid

    ★★★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Hometown

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Miracle: Letters to the President

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½