• Social Hygiene

    ★★★

  • Introduction

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Self-portrait 2020

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • I Am Chosun People

    ★★½

  • Her Socialist Smile

    ★★★★

  • Genus Pan

    ★★★★

  • Notturno

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★★

  • 8mm

    ★★½

  • People in Elancia

    ★★★

  • Bora Bora

    ★★★★

  • Dear.Picaresque

    ★★★½

  • Naomi

    ★★

  • Things We Dare Not Do

    ★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★½

  • Days

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Gunda

    ★★★

  • Undine

    ★★★★

  • One in a Thousand

    ★★★½

  • Zero

    ★★★½

  • The Cloud in Her Room

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Voices in the Wind

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Damp Season

    ★★½

  • Vivos

    ★★★

  • wandering camera

    ★★★

  • Days in a summer

    ★★★½

  • 스크린 너머로

    ★★★½

  • Look Then Below

    ★★★½

  • Reiwa Uprising

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Underground

    ★★★★

  • Letters to Buriram

    ★★★½

  • Flag, Blue Sky, Party

    ★★★★

  • The Education

    ★★★

  • Lucky Chan-sil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • The Painted Bird

    ★★½

  • White on White

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • GUO4

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Buen Camino

    ★★

  • The House of Us

    ★★★½

  • A Dramatic Film

    ★★★½

  • Wilcox

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★½

  • Ghost Strata

    ★★★½

  • The Insect Man

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Liberté

    ★★★

  • First Love

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • Isadora's Children

    ★★★½

  • East Asia Anti-Japan Armed Front

    ★★★½