• Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Liberté

    ★★★

  • First Love

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • The The

  • Isadora's Children

    ★★★½

  • East Asia Anti-Japan Armed Front

    ★★★½

  • The Cinephile Killer

    ★★½

  • The Room

    ★★★

  • Another Child

    ★★★★

  • Super Margin

    ★★★

  • 7 Reasons to Run Away (from Society)

    ★★★

  • Cashbag

    ★★★½

  • Svaha: The Sixth Finger

    ★★★½

  • Gully Boy

    ★★★★

  • The Miracle of the Sargasso Sea

    ★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • From Tomorrow on, I Will

    ★★★½

  • Armed Lullaby

    ★★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★★

  • Fukuoka

    ★★★

  • Where We Belong

    ★★★

  • Idol

    ★★★

  • Bait

    ★★★

  • System Crasher

    ★★★

  • The Children of the Dead

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Last Night I Saw You Smiling

    ★★★½

  • Out of Tune

    ★★½

  • The Harvest

    ★★½

  • Queen of Hearts

    ★★★½

  • No Data Plan

    ★★★½

  • Harpoon

    ★★★

  • Extreme Job

    ★★★½

  • Distancing

    ★★★

  • Song for the Deaf

    ★★★

  • Death of Narcissus

    ★★★½

  • Origami Tutorial

    ★★★

  • Introduction to Imamura Shohei

    ★★★

  • Aurora

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Tiny light

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Up the Mountain

    ★★★½

  • Now, at Last!

    ★★★

  • Don't Be a Dick About It

    ★★★

  • What Is Love?

    ★★½

  • Melancholic

    ★★★½

  • Ten Years Japan

    ★★★

  • Second Life

    ★★★½

  • House of Hummingbird

    ★★★½

  • Youngju

    ★★★

  • Clean Up

    ★★★

  • Army

    ★★★½

  • Ode to the Goose

    ★★★★

  • Jesus

    ★★★½

  • Glow Job

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Rojo

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Aniara

    ★★★★

  • Rosie

    ★★★

  • The Stolen Caravaggio

    ★★★

  • Ricordi?

    ★★★½

  • And Your Bird Can Sing

    ★★★★

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • Blu

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½