Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War Machine

War Machine

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ahsoka

Ahsoka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Why We Fight: The Battle of Russia

Why We Fight: The Battle of Russia

1943
×
★★★★
Edit this entry  
20
Five Came Back

Five Came Back

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
SpaceCamp

SpaceCamp

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
G-Force

G-Force

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★★
Edit this entry  
30
Camp Confidential: America's Secret Nazis

Camp Confidential: America's Secret Nazis

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Subtle Art of Not Giving a F*ck

The Subtle Art of Not Giving a F*ck

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lamborghini: The Man Behind the Legend

Lamborghini: The Man Behind the Legend

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry