Sort by

ⴽ. Ֆ. has logged 368 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bastille ReOrchestrated

Bastille ReOrchestrated

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
Edit this entry  
13
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry