Beth has logged 29 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Onward

Onward

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bran Nue Dae

Bran Nue Dae

2009
×
½
Edit this entry  
24
Joy

Joy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Edit this entry  
19
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★
Edit this entry  
17
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
Edit this entry  
07
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Serpent

The Serpent

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry