• Jackass 4

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Sightless

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Paramedic

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Run Hide Fight

    ½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Project Power

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★½

  • Unhinged

  • Peninsula

    ★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • The 8th Day of the Week

  • Intruder

    ½

  • Fast and Fierce: Death Race

  • Normal People

  • Coffee & Kareem

  • The Occupant

    ★½

  • Mulan

    ½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • The Present

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • His House

    ★½

  • Spree

    ★★½

  • Boys State

    ★★

  • Baghdad Thief

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • A Day & A Night

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★