Sort by
  • Mallari

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Leave the World Behind

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • A Very Good Girl

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Missed Connections

    ★½

  • Elemental

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

    ★★★★½

  • Unlocked

    ★★½

  • Past Lives

    ★★

  • Missing

    ★★★★

  • Crash Course in Romance

    ★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★★★

  • An Inconvenient Love

    ★★★

  • Suzume

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • The School for Good and Evil

    ★★★

  • Nocebo

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Maid in Malacañang

    ½

  • Purple Hearts

    ½

  • Barbie: Mermaid Power

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Maybe Today

  • Senior Year

  • RRR

    ★★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

  • Squid Game

    ★★

  • Restart the Earth

    ½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

  • Barbie: Big City, Big Dreams

    ★★★

  • Tenement 66

    ★★★

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Sa Susunod Na Habang Buhay

  • Four Sisters Before the Wedding

  • Start-Up

  • Enola Holmes

    ★★

  • 18 Again

    ★★★★

  • The Swarm

  • A Whisker Away

  • The Half of It

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Itaewon Class

  • Little Women

    ★★★★★

  • Kalel, 15

    ★★★½

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • The House of Us

    ★★★

  • Iska

    ★★

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★★

  • Hotel Del Luna

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Three Words to Forever