• Obi-Wan Kenobi

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Father Stu

    ★★★

  • The Northman

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★

  • The Twins

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Duel

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Tomorrow War

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Out

    ★★

  • The Hunt

  • Onward

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Be Water

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Boys State

    ★★

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★★

  • Country Music

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★