• Crimes of the Future

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★½

  • Every Day In Kaimukī

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Alice

    ★★

  • Summering

  • Dual

    ★★★

  • You Won't Be Alone

  • Nanny

    ★★

  • Master

    ★★½

  • Living

    ★★½

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Call Jane

    ★★

  • The Exiles

    ★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★½

  • Fresh

    ★★★★

  • A Love Song

    ★★★★

  • Emergency

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★½

  • The Score

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Zahorí

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Cursed

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Întregalde

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Olga

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Replacement

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★½

  • Gaia

    ★★★

  • Potato Dreams of America