Sort by
  • The Murmuring

    ★★★

  • The Viewing

    ★★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★½

  • Pickman's Model

    ★★★½

  • The Outside

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★½

  • Halloween Ends

  • Entergalactic

    ★★★★

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★½

  • Soylent Green and Red Alert: When Reality Catches Up with Fiction

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Chalk Line

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Lost Ollie

    ★★★★

  • Darlings

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Deus

    ★½

  • Hideous

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Firestarter

  • Senior Year

    ★★

  • The Forest Maker

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Bubble

  • Scream: Legacy

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Monstrous

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Nosferatu – Ein Film wie ein Vampir

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • Dark Glasses

    ★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Wunderschön

    ★★½

  • Hatching

    ★★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★½

  • Emergency

    ★★

  • The House

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★★

  • Rooms

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • 13 Fanboy

  • Eternals

    ★½

  • Animals

    ★★★½

  • Der Wolf und die 7 Geißlein

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Like Dogs

    ★★½

  • The Last Mountain

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Controlling Britney Spears

    ★★★

  • The Grandmother

    ★★★½

  • The Royal Game

    ★★★½