Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
My house walk-through

My house walk-through

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sect

The Sect

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spoiled Brats

Spoiled Brats

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Caroline

Caroline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Goliath

Goliath

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boy with Chocolate Fingers

The Boy with Chocolate Fingers

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Edge of Heaven

The Edge of Heaven

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eingeschlossene Gesellschaft

Eingeschlossene Gesellschaft

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
AN OCEAN

AN OCEAN

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shark Bait

Shark Bait

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Utopia Revisited

Utopia Revisited

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crossmaglen

Crossmaglen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hello Again - A Wedding A Day

Hello Again - A Wedding A Day

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
About Fate

About Fate

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Above Us Only Sky

Above Us Only Sky

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boss Baby: Christmas Bonus

The Boss Baby: Christmas Bonus

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Still/Born

Still/Born

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bride of Resistor

Bride of Resistor

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mr. Resistor

Mr. Resistor

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry