Sort by

12drue has logged 432 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Caveat

Caveat

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Joe Strummer: The Future Is Unwritten

Joe Strummer: The Future Is Unwritten

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightwatch

Nightwatch

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paulette

Paulette

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sandman

The Sandman

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Borgman

Borgman

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Terkel in Trouble

Terkel in Trouble

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Wunderschön

Wunderschön

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zola

Zola

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Goddess of Love

Goddess of Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
La noria

La noria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Animals

Animals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Outside

The Outside

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Firestarter

Firestarter

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
The Chalk Line

The Chalk Line

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elevated

Elevated

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deus

Deus

2022
×
★½
Read the review Edit this entry