Sort by

tobias (: has logged 38 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Iguana

Blue Iguana

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Soloist

The Soloist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Third Eye

Third Eye

2014
×
★½
Read the review Edit this entry