Myopinionisbetterthanyours has logged 85 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
G-Force

G-Force

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Modern Disappearance of Jimmy Hoffa

The Modern Disappearance of Jimmy Hoffa

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What Men Want

What Men Want

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enter the Anime

Enter the Anime

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Rocky

Rocky

1976
×
Read the review Edit this entry  
22
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Bare Bears: The Movie

We Bare Bears: The Movie

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lorax

The Lorax

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
Read the review Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joe

Joe

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creep

Creep

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry