jamie has logged 10 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry