• Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Shark Bait

  • X

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Requin

    ½

  • Fresh

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Wolf

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Free Guy

  • Reclaiming Amy

    ★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • The Novice

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Aquarium of the Dead

  • Cruella

    ★★★★

  • Great White

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Petite Maman

    ★★★

  • The Beta Test

    ★½

  • The Man with the Answers

    ★★★★

  • Why, Human?

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • El Planeta

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★

  • Censor

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Deep Blue Sea 3

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Vampire Dad

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Quiz

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★