Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Man with the Answers

The Man with the Answers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pieces

Pieces

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
After

After

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry