• Thoroughbreds

    Thoroughbreds

    ★★★★★

    and i want to tell you that i don't, and that i did it because i think i loved you. because i think i still do.

    what the fuck lol <3 ninth watch luvs

  • Gone Girl

    Gone Girl

    ★★★★★

    i'm the cunt you married! the only time you liked yourself was when you were trying to be someone this cunt might like. i'm not a quitter... i'm that cunt. you think you would be happy with a nice midwestern girl? no way baby, i’m it!

  • Cruella

    Cruella

    ★★★★

    this was so FUNNNNNNNNN and the COSTUMES and EMMA STONE . it didn't feel as long as it was at all...kept me guessing..........

  • Nobody

    Nobody

    ★★★½

    it's insane how much the cold war is still affecting american media

  • Luca

    Luca

    ★★★★½

    so beautiful visually good job disney gayboy movie

  • Malcolm & Marie

    Malcolm & Marie

    ★★½

    it took me like four days to watch 2/3rds of this movie and ive accepted that im not going to finish it . it was really beautiful visually and the performances were good but some of it reads pretty bad knowing it was written by some white dude and also i was super bored <3 xxoo

  • After Hours

    After Hours

    ★★★★★

    hate it when this happens

  • Submarine

    Submarine

    ★★★★★

    watching this after listening to the soundtrack on loop is. an experience.

  • Pieces

    Pieces

    ★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    i dont even know how to review a movie that ends with a frankenstein of dead women coming to life and ripping the main character's dick off

  • Another Round

    Another Round

    ★★★★

    i could make him boring again

  • Thoroughbreds

    Thoroughbreds

    ★★★★★

    just watched this with my grandparents and it was the weirdest viewing experience of my entire life

  • After

    After

    ★★★★★

    literally the fact that this au version of harry styles just sucks. he just sucks