• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

  • The Batman

  • Turning Red

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • tick, tick...BOOM!

  • No Time to Die

  • Sundown

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★★

  • The Card Counter

  • King Richard

  • C'mon C'mon

  • The Hand of God

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Hole in the Fence

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Pig

  • Memoria

  • Titane

  • Bergman Island

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

  • Annette

  • Nobody

  • Judas and the Black Messiah

  • The Sparks Brothers

  • Malcolm & Marie

  • The Queen's Gambit

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

  • 1917

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • The Marquez-Castillo Siblings

    ½

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★½

  • The Traitor

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • Rocketman

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

  • Us

    ★★½