Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • The Flash

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★½

  • Air

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★★

  • Batman: The Doom That Came to Gotham

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Babylon

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★

  • Amsterdam

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★★

  • Athena

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

    ½

  • Ambulance

    ★½

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Uncharted

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Red Notice

  • The Black Phone

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Black Widow

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Batman: Death in the Family

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★