Sort by

20oldboy03 has logged 32 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain Kronos: Vampire Hunter

Captain Kronos: Vampire Hunter

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Razorback

Razorback

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bloodbath at the House of Death

Bloodbath at the House of Death

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anatomy

Anatomy

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry