• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • The Fall

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • Mister America

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • To the Ends of the Earth

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

  • Aladdin

    ★★

  • Us

    ½

  • Everybody's Everything

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

  • Ghosts of Sugar Land

  • The Mule

    ★★★½

  • May I Please Enter

    ★★★½

  • The Redneck Against the Devil

  • High Life

    ★★

  • The Grand Bizarre

    ½

  • The First Purge

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Fatal Pulse

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Climax

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Take Your Pills

    ★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Black Mother

    ★★★

  • Annihilation

    ★½

  • Mandy

    ★★

  • The Trial

  • Nathan for You: Finding Frances

  • The Babysitter

  • Gerald's Game

    ★★

  • Onward Lossless Follows

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★

  • Death Note

    ★½

  • 9/11 Simulation in Roblox Environment

    ★★★

  • Rough Night

    ★½

  • The Mouth

    ★★½

  • Good Time

    ★★★

  • Happy End

    ★★★

  • Before We Vanish

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

    ★½

  • Rodney King

    ★★★

  • Phoenix Forgotten

    ★½

  • The Green Fog

    ★★★

  • Sandy Wexler

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • Our Cinema Oscar Special LIVE

  • Get Out

    ★★

  • A Ghost Story

  • Casting JonBenet

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★½

  • Project X

    ★★½

  • Rules Don't Apply

    ★★★★

  • Keeping Up with the Joneses

    ★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★

  • The Lost City of Z

    ★½

  • Regal

    ★★

  • Split

    ★★★