Sort by

Joey has logged 197 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loving Ibiza

Loving Ibiza

2013
×
★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ronald Goedemondt: Dedication

Ronald Goedemondt: Dedication

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Ronald Goedemondt: Ze bestaan echt

Ronald Goedemondt: Ze bestaan echt

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry