Sort by

Joey has logged 17 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
K3: Dans van de Farao

K3: Dans van de Farao

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry