Sort by
  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Thing About Pam

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Spine of Night

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Limbo

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Nine Days

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Jasper Mall

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★½