Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
The Thing About Pam

The Thing About Pam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thieves' Highway

Thieves' Highway

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Basquiat

Basquiat

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry