Sort by
  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Skyscraper

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • At War

    ★★½

  • Gotti

    ★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Truth or Dare

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★½

  • Unfriended: Dark Web

    ½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★½

  • The Hurricane Heist

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Mute

    ★½

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Bright

    ★½

  • The Post

    ★★½

  • All the Money in the World

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Pottersville

    ½

  • Murder on the Orient Express

    ½

  • Jigsaw

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Geostorm

  • Happy Death Day

  • The Snowman

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★½

  • Mom and Dad

    ★★

  • I Love You, Daddy

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • 9/11

    ½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • The Third Murder

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★½

  • Lean on Pete

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • Death Note

    ½

  • Leatherface

  • Amityville: The Awakening

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Wish Upon

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Kidnap

  • The Book of Henry

    ★★