• Loving Vincent

    ★★★

  • Loveless

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • In the Fade

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • 24 Frames

    ★★★

  • The Mummy

    ½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Happy End

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Square

    ★★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Wonderstruck

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★½

  • Life

    ★★½

  • Bill Nye: Science Guy

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★

  • On Body and Soul

    ★★½

  • Rings

  • Get Out

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Mudbound

    ★★½

  • Icarus

    ★★★½

  • The Bye Bye Man

    ½

  • Fences

    ★★★

  • Passengers

    ★½

  • Collateral Beauty

    ★½

  • Silence

    ★★★½

  • Moana

    ★★½

  • Max Steel

    ½

  • Split

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★

  • Blair Witch

    ½

  • Nerve

    ★½

  • The Shallows

  • Finding Dory

    ★½

  • The Salesman

    ★★★★½

  • Elle

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Graduation

    ★★★★½

  • Personal Shopper

    ★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★

  • Pass Thru

    ★★★★★

  • Endless Poetry

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★½

  • Gods of Egypt

    ½

  • Cabin Fever

    ½

  • Fursonas

    ★★★½