• Tickled

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • Christine

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★½

  • Operation Avalanche

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Space Cop

  • Friend Request

    ½

  • Land of Mine

    ★★★

  • Krampus

    ★★

  • Creed

    ★★★½

  • #Horror

    ½

  • Concussion

    ★½

  • The Good Dinosaur

  • Seasons

    ★★★½

  • Rock the Kasbah

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Martyrs

    ½

  • Crimson Peak

    ★★★

  • One Floor Below

    ★★★

  • Southbound

    ★★★

  • Colonia

    ★★½

  • Eye in the Sky

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★★★

  • The Danish Girl

    ★★★½

  • The Fits

    ★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Goosebumps

  • Best of Enemies

    ★★★½

  • Two Step

    ★★½

  • The Gift

    ★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★½

  • The Boy and the Beast

    ★★

  • Mississippi Grind

    ★★★½

  • Cartel Land

    ★★★½

  • Only the Dead

    ★★★½

  • Rams

    ★★★½

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

    ★½

  • Dheepan

    ★★★½

  • Green Room

    ★★½

  • Carol

    ★★★½

  • Amy

    ★★★½

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★½

  • The Survivalist

    ★★★½

  • Krisha

    ★★★★

  • Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

    ★★½

  • The Final Girls

    ★★★

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★★

  • Knight of Cups

    ★★★½

  • Brooklyn

    ★★½

  • Welcome to Leith

    ★★★½

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★

  • The Wolfpack

    ★★★½

  • Dope

    ★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★½

  • Cop Car

    ★★★

  • Racing Extinction

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★

  • James White

    ★★★★

  • Knock Knock

    ½

  • Dark Horse

    ★★★

  • Shooting: The Musical

    ★★½

  • Clown

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★

  • Zombeavers

  • My Life Directed by Nicolas Winding Refn

    ★★★

  • Magical Girl

    ★★★★½

  • While We're Young

    ★★½

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Heaven Knows What

    ★★★

  • As Above, So Below

    ★★