• The Fool

    ★★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★

  • From What Is Before

    ★★★½

  • Leviathan

    ★★★★½

  • An Honest Liar

    ★★★★

  • Creep

    ½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★

  • Norte, the End of History

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • Happy Feet Two

    ★★½

  • You're Next

    ★★½

  • Love on a Leash

    ★★★★★

  • The Last Airbender

    ★½

  • Frozen

    ★½

  • Boy

    ★★★½

  • Who Killed Captain Alex?

    ★★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★

  • I Am Here....Now

    ★★★★★

  • Survival of the Dead

    ½

  • District 9

    ★★★½

  • The Human Centipede (First Sequence)

    ★★½

  • Amusement

    ½

  • Martyrs

    ★★★½

  • The Happening

    ★½

  • Diary of the Dead

  • Eastern Promises

    ★★½

  • Ratatoing

    ½

  • The Tracey Fragments

    ★★½

  • Happy Feet

    ★★★½

  • Flushed Away

  • This Is England

    ★★★★

  • Lady in the Water

    ★★

  • Land of the Dead

    ★★

  • The Ring Two

    ½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★½

  • The Village

    ★★½

  • Big Fish

    ★★★½

  • High Tension

    ★★★

  • Daredevil

  • Signs

    ★★★

  • Irreversible

    ★★★★½

  • The Man Who Wasn't There

    ★★★★½

  • Man on the Moon

    ★★★½

  • Happiness

    ★★★½

  • Scooby-Doo on Zombie Island

    ★★

  • Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

    ★★½

  • The Idiots

    ★★★

  • Kurt & Courtney

    ★★½

  • Starship Troopers

    ★★★½

  • Gattaca

    ★★★½

  • Face/Off

    ★★½

  • The Shining

    ½

  • Mars Attacks!

    ★★½

  • Space Jam

    ★★½

  • Balto

    ★★★

  • Jumanji

    ★★½

  • The Indian in the Cupboard

    ★★½

  • Toys

    ★½

  • Rock-A-Doodle

    ★½

  • Wild at Heart

    ★★★½

  • Close-Up

    ★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★

  • Santa Sangre

    ★★★★

  • Day of the Dead

    ★★½

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★

  • Blade Runner

    ★★★★

  • The Fox and the Hound

    ★★★½

  • Watership Down

    ★★★½

  • Attack of the Killer Tomatoes!

  • Dawn of the Dead

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★