• Barry Lyndon

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★

  • Fantastic Planet

    ★★★★

  • Solaris

    ★★★★½

  • Night of the Living Dead

    ★★★½

  • Repulsion

    ★★★½

  • Vertigo

    ★★★★½

  • The Seventh Seal

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★½