Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • Elemental

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Men

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Swan Song

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • False Positive

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • El Planeta

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • Zola

    ★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Dogs Don't Wear Pants

  • Climax

    ★★★★★

  • Shakedown

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • I Called Him Morgan

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Lure

    ★★★★★

  • Love

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★

  • Heaven Knows What

  • Secrets of the Living Dolls

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★

  • Flowers of Evil

    ★★★★★

  • Helter Skelter

    ★★★★★

  • Holy Motors

    ★★★★★

  • Like Someone in Love

    ★★★★★

  • Strange Frame: Love & Sax

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★★★★

  • Pina

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★★

  • Kaboom

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • I Am Love

    ★★★★★

  • Antichrist

    ★★★

  • Bright Star

    ★★★★★

  • Girl's Life

    ★★★★★

  • Graphic Sexual Horror

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

  • The Beautiful Person

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Married to the Eiffel Tower

    ★★★★★

  • Tokyo!

    ★★★★★

  • Idiots and Angels

    ★★★

  • The Last Mistress

    ★★★★★

  • Mister Lonely

  • Stranger Than Fiction

    ★★★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Paprika

    ★★★★★

  • Southland Tales

    ★★★

  • The Science of Sleep

    ★★★½