• Angèle

    ½

  • Lords of Scam

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Tomorrow at dawn

    ★★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Your Honor

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • The Stronghold

    ★★½

  • Soul

  • DNA

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ½

  • Summer of 85

    ½

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★

  • The Invisible Man

    ½

  • The Salt of Tears

    ★★½

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Haute Cuisine

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • #Iamhere

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • The Two Popes

  • Joker

  • An Officer and a Spy

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • Adolescents

    ★★★★

  • The Girl with a Bracelet

  • Midsommar

  • Men in Black: International

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

  • La Belle Époque

    ★★★½

  • Adam

  • You Deserve a Lover

    ★★★

  • On a Magical Night

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Alice and the Mayor

  • Les Misérables

  • Chernobyl

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • One Nation, One King

  • Green Book

  • mid90s

  • A Faithful Man

  • Lady J

    ★★★

  • At Eternity's Gate

  • Roma

  • Neuilly sa mère, sa mère !

    ½

  • Incredibles 2

  • Les bonnes conditions

    ★★★★

  • Shéhérazade

    ★★

  • Climax

  • Les Tuche 3

  • Hereditary

  • Insidious: The Last Key

  • Phantom Thread

  • Carbone

    ★★★½

  • The Party Is Over

    ★½