Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Better Than Chocolate

Better Than Chocolate

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry