• Scream

    ★½

  • Maanaadu

    ★★★★

  • Kurup

    ★★★½

  • Sooryavanshi

    ★★

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • Pig

    ½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • The Dig

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • C U Soon

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Relic

    ★★

  • The Night House

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Hellaro

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Oththa Seruppu Size 7

    ★★★★

  • The Informer

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Article 15

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Kingdom

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Badla

    ★★★½

  • Truth and Justice

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Tumbbad

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Persona

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Pad Man

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Secret Superstar

    ★★★

  • Flatliners

    ★★½

  • 1922

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Toilet: A Love Story

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Shot Caller

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★