• Men

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • Dual

    ★★★★

  • Master

    ★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • The Royal Treatment

  • Scream

    ★★★

  • Deadware

    ★★★

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • Encanto

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • To the Moon

    ★★★

  • Cosmic Dawn

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Night at the Eagle Inn

  • Black as Night

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • After We Fell

  • Death Rider in the House of Vampires

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

  • The Voyeurs

    ★★

  • It Came from Below

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Duel on the River

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★½

  • The Deep House

    ★★½