Sort by

43227 has logged 308 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Greenland

Greenland

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
Peninsula

Peninsula

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Welcome to Mooseport

Welcome to Mooseport

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★
Edit this entry  
22
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★½
Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Edit this entry  
05
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Club Dread

Club Dread

2004
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Dracula

Dracula

1992
×
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★
Edit this entry