Sort by
  • The Iron Claw

  • Godzilla Minus One

  • American Fiction

  • All of Us Strangers

  • Ferrari

  • Fallen Leaves

  • May December

  • Kokomo City

  • Earth Mama

  • There There

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Little Things

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

  • Beasts

  • Air Conditioner

  • Kontora

  • Dark Waters

  • The Murders of Oiso

  • On-Gaku: Our Sound

  • Waves

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • The Fever

  • Sunrise/Sunset

    ★★★★★

  • Deadwood: The Movie

  • A White, White Day

  • Beanpole

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Clementine

  • Saint Frances

  • Alice

  • The Hottest August

    ★★★★★

  • Fourteen

  • Beyond the Night

  • The Last Tree

  • House of Hummingbird

  • Luz

  • An Elephant Sitting Still

  • Lucky

    ★★★★½

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Morris from America

  • The Revenant

    ★★½

  • Bone Tomahawk

  • Demon

  • Anomalisa

  • Digging for Fire

  • Ricki and the Flash

  • Advantageous

  • Results

  • Mustang

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Some Kind of Hate

  • The DUFF

  • Knight of Cups

  • Jupiter Ascending

  • Stinking Heaven

  • The Diary of a Teenage Girl

  • Mistress America

  • Dope

  • Tangerine

    ★★★★★

  • Ex Machina

  • Blackhat

  • Late Phases

  • As the Gods Will

  • A Most Violent Year

  • Too Many Cooks

    ★★★★★

  • Interstellar

  • Wild Canaries

  • The Taking of Deborah Logan