Sort by

Bri has logged 25 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gate of Hell

Gate of Hell

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Oregonian

The Oregonian

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eight Men Out

Eight Men Out

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joe

Joe

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Versus

Versus

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry