• Morbius

    ★★★

  • X

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Come Play

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • The 100 Candles Game

    ★½

  • Run

    ★★★½

  • Host

    ★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Attack on Titan: Lost Girls

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • The Mansion

    ★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Attack on Titan: Junior High

    ★★★★★

  • Howl

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Circle

    ★★

  • Attack on Titan: No Regrets

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★

  • It Follows

    ★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Attack on Titan: Ilse's Notebook - Notes from a Scout Regiment Member

    ★★★★★

  • A Haunted House

    ★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • Hotarubi no Mori e

    ★★★★★

  • Legion

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • 5 Centimeters per Second

    ★★★½

  • Death Note

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★

  • Slither

    ★★★

  • Boo

    ½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★