Sort by

bridget has logged 29 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★
Edit this entry  
28
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
28
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★
Edit this entry  
27
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Edit this entry  
26
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★½
Edit this entry  
25
Freaks

Freaks

1932
×
★★★
Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
½
Edit this entry  
24
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Game

The Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
01
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
½
Read the review Edit this entry