Hayden has logged 381 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Invisible

Invisible

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Life Ain't Gonna Lose

Life Ain't Gonna Lose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kanini & Kanino

Kanini & Kanino

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shadow

Shadow

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry