Xavier has logged 32 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Edit this entry  
25
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★½
Edit this entry  
25
The Piggening

The Piggening

2016
×
Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Sharknado: It's About Time

The Last Sharknado: It's About Time

2018
×
Edit this entry  
19
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
08
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★½
Edit this entry  
02
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★½
Edit this entry