Xavier has logged 31 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Le Chef

Le Chef

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Boss

The Boss

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Traffik

Traffik

2018
×
Read the review Edit this entry