• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Olaf Presents

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Shoplifters of the World

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monday

    ★★

  • The Devil All the Time

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The Fugitive

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • 365 Days

    ★★

  • Dolittle

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • My Zoe

    ★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ★★★★★

  • Fire in Paradise

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Parasite

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ★★★★

  • A Dance Story

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Nutcracker (Royal Opera House)

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★½

  • Destroyer

    ★★

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Prospect

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • 12 Strong

    ★★½

  • Eruption: LA

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Geostorm

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Geo-Disaster

    ★½

  • Flatliners

    ★★

  • I'm Not Here

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★

  • Where Is Kyra?

    ½

  • The Great Wall

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Ballerina

    ★★★★

  • Chalk It Up

    ★★★

  • 9/11: Fifteen Years Later

  • Six LA Love Stories

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • High Strung

    ★★★★★