irene has logged 50 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fame

Fame

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry